In Bez Kategorii

Dom na sprzedaż . bezpośrednio, rynek pierwotny.

Dom wolnostojący- Klepacze
Mieszkanie nr

Domy / Szeregówki
nr

Powierzchnia
136.56 m2

Liczba pokoi
5

Piętro
Parter plus piętro

Domy Akacjowa zlokalizowane są w miejscowości Klepacze, w bezpośrednim sąsiedztwie Białegostoku. Lokalizacja zapewnia z jednej strony dostępność szkół, sklepów, boiska piłkarskiego, z drugiej zaś bliskość Lasu Turczyńskiego daje odetchnienie od miejskiego zgiełku.
Dojazd samochodem do centrum Białegostoku zajmuje niecałe 15 minut. Świetny dostęp do niedawno wybudowanej Trasy Niepodległości pozwala sprawnie przemieszczać się w obrębie całej aglomeracji Białegostoku. W odległości zaledwie 4min jazdy samochodem dostępne są dwa sklepy Biedronka. Miejscowość Klepacza obsługiwana jest przez Białostocką Komunikację Miejską.

 

Opis inwestycji

Domy Akacjowa to zespół dwóch domów jednorodzinnych wolnostojących, budynek nr 1
z garażem dwustanowiskowym, budynek nr 2 z garażem jednostanowiskowym. Domy usytuowane
są na przestronnych działkach – budynek nr 1 na działce o powierzchni 514m2, budynek nr 2 na działce
o powierzchni 700m2. Budynki prezentują zwartą, prostą bryłę, co pozwoliło na maksymalne wykorzystanie funkcjonalne przestrzeni. Parter składa się z salonu, kuchni ze spiżarnią, gabinetu (którego rozmiar pozwala na użytkowanie jako pełnoprawnej sypialni), kotłowni, WC oraz praktycznego schodka pod schodami. Piętro składa się z trzech sypialni, w tym głównej z własną garderobą, łazienki oraz pralni. Oprócz miejsca na praktyczne i pełnowymiarowe szafy do dyspozycji mieszkańców pozostaje również stryszek, gdzie można składować rzadziej używane przedmioty. Optymalna wielkość przeszkleń pozwala cieszyć się światłem dziennym w każdym pomieszczeniu.
W naszych domach zastosowano szereg rozwiązań obniżających koszty użytkowania- począwszy od posadowienia budynków na izolowanych, energooszczędnych płytach fundamentowych, po wysokiej jakości stolarkę okienną z ciepłym, szczelnym montażem. W projekcie przewidziana jest również przystosowanie budynków do zastosowania wentylacji mechanicznej, ogrzewania podłogowego oraz zastosowanie energooszczędnego i ekologicznego pieca gazowego. Przemyślane usytuowanie budynków na działkach pozwala w przyszłości zamontować panele fotowoltaiczne, by móc cieszyć się ekologicznym źródłem energii elektrycznej.

 

Materiały

W naszych realizacja stawiamy jakość na lata. Przemyślana architektura idzie w parze z materiałami budowlanymi wysokiej jakości. Domy posadowione są na płytach fundamentowych opartych na styrodurze XPS firmy Synthos – rozwiązanie to dominuje obecnie na rynkach takich jak Niemcy czy Skandynawia, oferując izolację cieplną fundamentów na poziomie niemożliwym do osiągniecia w rozwiązaniach tradycyjnych. Ściany nośne i działowe wybudowane są pustaków ceramicznych Wienerberger Porotherm, w nowoczesnym systemie Dryfix, eliminującym praktycznie do zera mostki cieplne na spoinach muru. Żelbetowy strop i schody oferują trwałość i wysokie walory użytkowe – ciszę i stabilność. Kominy zostały dostarczone przez niemiecką firmę Schiedel, gwarantującą najwyższe standardy wykonania swoich produktów – w kotłowni znajduje się komin Schiedel Avant dedykowany do kondensacyjnych pieców gazowych, zaś w salonie komin Schiedel Ronto Plus przeznaczony do kominka opalanego paliwem stałym. Do wykonania więźby dachowej użyto certyfikowanego drewna konstrukcyjnego klasy C24. Dach pokryty jest dachówką betonową płaską Braas, uzupełnioną o stalowe rynny Galeco i trzyszybowe, energooszczędne okna dachowe Fakro. Całość zapewnia nieskazitelny wygląd dachu i spokój na długie lata. Jako dopełnienie ww. rozwiązań energooszczędnych przewidziano elewację z tynku cienkowarstwowego silikonowego na ociepleniu ze styropianu grafitowego o grubości aż 20cm, co jest wartością mocno przewyższającą wymagane przez Warunki Techniczne minimum.

 

CENA:  489 000 zł z działką 700 m2, garaż 1 stanowiskowy,  gotowy do sprzedaży: luty 2021r.

 

Standard wykończenia:

– fundamenty: płyta fundamentowa żelbetowa, gr. 25cm, posadowiona na warstwie izolacji cieplnej z XPS gr. 10cm
                – ściany nośne: pustak ceramiczny Wienerberger Porotherm 25 Dryfix
                – ściany działowe: pustak ceramiczny Wienerberger Porotherm 11,5 Dryfix
                – strop: strop żelbetowy monolityczny
                – schody: żelbetowe, wylewane na budowie
                – więźba dachowa: certyfikowane drewno konstrukcyjne klasy C24
                – pokrycie dachu: dachówka cementowa płaska Braas
– rynny: stalowe Galeco
                – okna dachowe: okna 3-szybowe Fakro (w pralni i łazience okna do pomieszczeń mokrych)
                – stolarka okienna: okna PVC energooszczędne Therm MD 83 7-komorowe, pakiety trzyszybowe, montaż z użyciem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych, ciepłe parapety XPS, ciepłe podwaliny przy oknach sięgających poziomu posadzki
– drzwi wejściowe: stalowe Komsta K2000, montaż z użyciem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych na ciepłej podwalinie
                – brama garażowa: brama segmentowa automatyczna Beditom Topline wraz z napędem Somfy sterowanym pilotem
                – elewacja: styropian grafitowy gr. 20cm, tynk silikonowy cienkowarstwowy w kolorze białym;
                – przyłącza: woda (wodociąg miejski), prąd, kanalizacja sprowadzona do zbiornika szczelnego, linia gazowa w trakcie planowania;
                – zagospodarowanie terenu: ogrodzenie panelowe z 3 stron (bez strony frontowej)

tel: 600 803 604

Galeria
Video
Mapa